№ 14 Маркет се издига през второто полувреме, за да победи Сетън Хол със 75-57 за 4-та поредна победа
AP News | 2024-01-27 | 22:33:04

МИЛУОКИ (АП) — Осо Игодаро вкара 21 точки, Дейвид Джоплин добави 20, а № 14 Маркет победи Сетън Хол със 75- 57 в събота за четвъртата си поредна победа.

Marquette (15-5, 6-3 Big East) получи само седем комбинирани точки от водещите реализатори Тайлър Колек и Кам Джоунс, но Златните орли отвориха близо игра, като надиграха Сетън Хол с 45-28 през второто полувреме.

И двата отбора се справяха с контузии на ключови играчи.

Неуточнена контузия накара Сетън Хол (13-8, 6-4), който загуби третата си поредна загуба, да играе втори пореден мач без голмайстор Кадари Ричмънд. Джоунс, вторият водещ реализатор на Маркет, игра само пет минути поради проблем с глезена и вкара три точки.

Колек, действащият играч на годината в Големия изток, имаше само четири точки и остана без резултат до края на играта 1:12. Колек компенсира, като събра 11 асистенции.

Джейдън Бедиако поведе Сетън Хол с 18 точки, една от най-високото му ниво в кариерата. Дре Дейвис добави 13 точки.

Стиви Мичъл имаше 13 точки, шест асистенции и пет отнети топки за Маркет. Бен Голд добави девет точки и шест борби, за да помогне на Маркет да надмине Сетън Хол с 14-2 в производството на пейка.

Маркет изоставаше с цели седем през първото полувреме и не взе първата си преднина до 3 на Голд -pointer даде предимство на Златните орли с 28-27 с 1:12 оставащи до полувремето. Преднината смени собственика си още няколко пъти, преди Маркет да вземе предимство с 30-29 в съблекалнята.

Джоплин вкара тройка, за да увенчае скок от 12-2, който увеличи преднината на Маркет до 45-33 при оставащи 16:14. Сетън Хол отговори с 8-1, за да намали разликата до пет при оставащи 13:18, но Маркет скоро възвърна двуцифрената си разлика и запази контрола през останалата част от пътя.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Сетън Хол: Пиратите победиха тогавашния No. 7 Marquette 78-75 на 6 януари като част от поредица от пет победи, която ги постави на върха в класирането на Big East. Сетън Хол последва тази победна серия с пропуск от три мача, включващ домакински загуби от Крейтън и Провидънс. Ричмънд пропусна два от тези мачове, а Ситън Хол не беше същият без него.

Маркет: По-рано този сезон изглеждаше, че Златните орли разчитат твърде много на триото Колек, Джоунс и Иходаро. Това, че спечелиха лесно в събота, без да получат много голове от Колек или Джоунс, показва колко далеч са стигнали през последните няколко седмици.

ПОСЛЕДСТВИЯ НА АНКЕТАТА

Marquette беше класиран до номер 3 по-рано този сезон, но падна чак до 17-то място след бавен старт в играта на Big East. Тази победна серия може да доближи Златните орли до топ 10.

Seton Hall: В DePaul във вторник.

Marquette: Във Villanova на вторник.